Nordholz'un 'punk'çı Anja'sı Kürtlerin enternasyonalist yoldaşı!

Şiddete sessiz kalmayalım

Güzel Şahin sonsuzluğa uğurlandı

Özgürlük için üç aşamalı hamle

Öteki Olarak Ölmek

Hatun ana için Berlin’de cem

İran rejiminin hileli kadın politikası

Kadın

Nerede mücadele orada Güzel ana

25.09.2017
Yaşamını yitiren Cumartesi İnsanları’ndan Güzel Şahin’in Dersim’den İstanbul’a uzanan mücadelesini kızı Meral Nergis Şahin, “Ötekileştirilen kim varsa tereddüt etmeden yanına giderdi” sözleriyle anlattı.

Ankara’da kadın buluşması

25.09.2017
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ankara Kadın Meclisi, "Bu Böyle Gitmez, Kadınlar İzin Vermez" kampanyası kapsamında "Savaşa hayır, tezkereye hayır" şiarıyla kahvaltı etkinliğinde buluştu.

İntiharın en büyük nedeni İRADESİZLEŞTİRME

25.09.2017
Tevgera Jinên Azad (TJA), Mêrdîn’de artan kadın katliamına ve şüpheli kadın intiharlarına ilişkin açıklama yaptı.

‘Yüzlerini kapatanlara’ ceza geliyor

25.09.2017
Avusturya hükümeti, 1 Ekim’den itibaren ‘yüzünü kapatan bir örtü ya da cisim kullananların gözaltına alınacağını ve para cezasına çarptırılacağını’ duyurdu. Yasağa uymayanlara 150 Euro para cezası uygulanacağı belirtiliyor.

100 kadın örgütünden ortak deklarasyon

25.09.2017
Kadınlar son dönemde AKP tarafından geçirilmeye çalışan yasalara karşı buluşuyor. 100 kadar LGBT+ ve kadın örgütü “Eşit ve özgür bir hayat için, bu yasalar böyle geçmez” diyerek bir deklarasyon imzaladı.

Hatun Ana için Berlin’de anma

25.09.2017
HDP Eşbaşkan Yardımcısı Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un Ankara’da düzenlenen cenaze törenine yönelik AKP ve MHP’li saldırganların ırkçı saldırısına NAV-DEM Berlin Alevi Komisyonu’ndan tepki geldi.

Uta Kadın Meclisi'nden kültür günleri

25.09.2017
Almanya'nın Dresden kentinde her yıl düzenlenen Uluslararası Kültür Günleri başladı.

Nordholz'un 'punk'çı Anja'sı Kürtlerin enternasyonalist yoldaşı!

23.09.2017
Önderlik, çok öngörülü bir insan… 24 saatini devrime adamıştı. Aynı zamanda tam bir insan sarrafıydı. Onu kandırmak mümkün değildi; adeta insanın yüreğini okuyordu. Bize hep, 'PKK'yi iyi tanımaya bakın ve öğrendiklerinizle ülkenize giderek devrimin hizmetinde olun' diyordu."

Hatun ana için Berlin’de cem

23.09.2017
Irkçı saldırı nedeniyle cenazesi Ankara’da gömüldüğü yerden çıkartılarak Dersim’e götürülerek defnedilen Hatun Tuğluk için Berlin’de bugün cem düzenlenecek.

Kemalbay: Kadınlar yeni yaşamı elleriyle kuracak

23.09.2017
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana Kadın Meclisi, "Bu Böyle Gitmez. Kadınlar İzin Vermez" şiarıyla Atatürk Parkı'nda bir araya geldi.