Viyana’da yeni bir Kürt takımı Rojava Spor

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Rojava Spor Futbol Takımı kuruldu. Geçen yıl altyapı ve antrenmanlarına başlayan Rojava takımı sezonun açılması ile birlikte alt futbol liginde mücadele edecek.

03 Mayıs 2018 Perşembe | Toplum-Yaşam

Rojava Spor, sezon başlamadan önce gerçekleşen hazırlık maçlarında büyük başarı kaydederek her maçta en az 3-0’lık skorlar ile sezon açılışına doğru ilerliyor. Rojava Spor geçtiğimiz pazar günü Avusturya alt lig takımı olan FC Andas ile karşılaştı ve 7-0’lık galibiyetle maçı kazandı. 

Maç sonrası gazetemize değerlendirmelerde bulunan Rojava Spor Teknik Direktörü Senat Romi, takımın altyapı çalışmasının uzun süredir devam ettiğini söyledi. Viyana Demokratik Toplum Merkezi (DKTM) bünyesinde diplomasi çalışmaları yürüten Avusturya Kürt Dernekleri Federasyonu’nun (FEYKOM) takımın bürokratik işlemlerini tamamlamasının ardından sene sonuna doğru lig maçlarına başlayacaklarını belitti. Romi, takımda sadece Kürt sporculardan değil Arap, Asuri halklarından oyunculardan oluştuğunun altını çizdi. Romi, “Amacımız Rojava Spor aracılığıyla Kürt halkını ve mücadelesini spor yolu ile tanıtmak ve şehitlerimize ve toplumsal değerlerimize layık olmaktır” diye belirtti. 


 VİYANA


776

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA