İnşaa Konferansı’nda direniş kararı

Paris’te 2 gün süren Avrupa 1. Olağanüstü Kürt Gençliği İnşaa Konferansı’ndan Kürt halkının kazanımlarına yönelik saldırılara karşı direniş kararı çıktı.

17 Nisan 2018 Salı | Haber

Paris’te 2 gün süren Avrupa 1. Olağanüstü Kürt Gençliği İnşaa Konferansı’ndan Kürt halkının kazanımlarına yönelik saldırılara karşı direniş kararı çıktı. 

Konferans, “Çağın direnişiyle başkaldır, Önderliğin felsefesiyle kendini örgütle” şiarıyla yapıldı. Örgütsel durum değerlendirmesinin ardından Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın gençlik üzerine değerlendirmeleri ve Avrupa Kürt gençliğinin son 1 yıllık çalışmalarını içeren bir sinevizyon gösterimi gerçekteştirildi. Konferansın son bölümünde 9 ülke üzerinden, ülke düzeyindeki 21 kişilik konfederal temsilciler belirlendi.

Seçimin ardından, konferansın sonuç bildirgesinin açıklanmasına geçildi. Konferans sonunda yapılan açıklamada, “Konferansımız, hem Kürdistan hem de Kürdistan’ın dışında yürütülen tarihi mücadelenin gerçekleştiği bir dönemde düzenlendi. 

Konferans bileşimi, Önder Apo’nun fiziki özgürlüğünü kendisine esas alıyor. Yine Konferansımız, Kürdistan üzerindeki sömürüyü hiçbir şekilde kabul etmiyor ve buna karşı mücadelesini daha da büyütecek ve her türlü faşizan saldırıya karşı direnecektir. Kürt halkının kazanımları üzerinde yürütülen her türlü kirli politikalara karşı mücadele edecektir. Konferansımız, kapitalist moderniteye karşı Önder Apo’nun demokratik modernitesini esas alıyor” denildi. Konferans sloganlarla sona erdi.


ANF/PARİS120

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA