3 kentte boykot

Almanya’nın başkenti Berlin ve Bremen, Fransa’nın ise Montpellier kentlerinde Türk turizmi ve Türk malları yapılan etkinliklerle boykot edildi.

14 Nisan 2018 Cumartesi | Dünya

Almanya’nın başkenti Berlin ve Bremen, Fransa’nın ise Montpellier kentlerinde Türk turizmi ve Türk malları yapılan etkinliklerle boykot edildi. 

Berlin Demokratik Kürt Toplum Merkezi (DKTM), Türk turizmi ve Türk mallarını boykotuna yönelik bilgilendirme standı açtı. Postdamer Platz’ta açılan standda, Türkiye’ye yapılacak seyahatlerin daha çok masum insanın kanının dökülmesine hizmet edeceği ve katliamlara imkan sağlayacağı vurgulandı. Standda Almanca ve İngilizce bildiriler dağıtıldı. 


Berlin


Berlin DKTM, boykotu başta Almanlar olmak üzere farklı halklara anlatmakta kararlı. Berlin DKTM, bundan böyle her hafta, çarşamba ve perşembe günleri Berlin’in merkezi alanlarında stand açacak. 

Bremen’de ise her hafta Çarşamba ve Perşembe günleri stand açılacak. Bu planlama doğrultusunda 11 ve 12 Nisan’da Eyalet Parlamentosu önünde Kürdistanlılar stand açıp bildiri dağıttı. Eylem Bremen Demokratik Kürt Toplum Merkezi öncülüğünde yapılıyor. Öte yandan Fransa’nın Montpellier kentinde Türk devletinin işgal saldırılarını protesto etmek amacıyla yapılan bir eylemde, Türk mallarının boykot edilmesi istendi. 

Boykot eylemi, Montpellier Kadın Komünü tarafından organize edildi. Montpellier en işlek meydanı olan Comedi’de yapılan eylemde, Türk devletin Efrîn işgali protesto edildi. Eylemde, Türk ürünlerini boykot etmek için stand açıldı.


BERLİN/BREMEN/MONTPELLİER85

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA