Askerler korkudan uçtu!

Gerillalar, Karadeniz’de operasyona çıkan Türk askerlerini vurdu. Korkudan kaçarak uçurumdan atlayan askerlerden 5’i öldü, onlarcası da yaralandı.

10 Nisan 2018 Salı | Haber

 Gerillalar, Karadeniz’de operasyon birliğini denetime alıp vurunca birçok asker uçurumlardan atlayarak kaçmaya çalıştı. 5 asker öldürüldü, onlarcası yaralandı. Türk ordusu Skorskylerle ölü ve yaralıları toplayıp götürdü.


Trabzon’un Tonya ile Gümüşhane’nin Kürtün ilçeleri arasında operasyon başlatan Türk güçlerine müdahale eden gerillalar, 5 askeri öldürdü.

HPG Basın İrtibat Merkezi (BİM) tarafından dün yapılan yazılı açıklamada, eylem ve operasyonlara ilişkin şu bilgiler verildi: 

* Türk ordusu 4 Nisan günü Trabzon’un Tonya ilçesi ile Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine arasındaki alanda İHA ve zırhlı araçların desteğinde bir operasyon başlattı.

* Gerillaların sahada başlattığı Şehit Ozan ve Şehit Roza Dersim Devrimci Hamlesi kapsamında; 5 Nisan günü operasyonun bir birliği denetime alındı. Bir süre denetimde tutulan Türk birliği saat 14.00’te hedef alındı. Gerillalar, Türk birliğinin konumlandığı yere girdi ve yakın mesafeden askerleri vurdu. Etkili bir şekilde vurulan Türk birliğindeki birçok asker uçurumlardan atlayarak kaçmaya çalıştı. Güçlerimiz burada 5 Türk askerinin cenazesinin üzerine gitti. Onlarca askerin de yaralandığı bu eylem ardından işgalci TC ordusu 2 Skorsky ve 1 ambulans ile ölü ve yaralı askerleri alandan uzaklaştırdı. Alanda başlatılan operasyon devam ediyor.

* Türk savaş uçakları, 7 Nisan günü saat 10.00’da Medya Savunma Alanları’ndan Heftanin bölgesine bağlı Keşan’ı bombaladı. Yine 8 Nisan günü saat 13.00 sıralarında savaş uçakları Xakurke bölgesine bağlı Şekif tepesi yamaçlarını bombaladı. 


 ANF/BEHDİNAN


1569

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA