30 çete üyesi öldürüldü

Efrîn’deki savaşın son 24 saatlik bilançosunu açıklayan QSD Basın Merkezi, bölgede devam eden şiddetli çatışmalarda en az 30 çete üyesinin öldürüldüğünü duyurdu.

14 Mart 2018 Çarşamba | Haber

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Basın Merkezi, işgalci Türk devleti ve bağlı terör gruplarının Efrîn’e yönelik işgal girişimi karşısında sergilenen Çağın Direnişi’nin son 24 saatlik savaş bilançosunu açıkladı. Türk devleti ve bağlı terör gruplarının Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin aldığı ateşkes kararına rağmen Efrîn’e yönelik barbarca saldırılarını sürdürdüğünün belirtildiği açıklamada, QSD güçlerinin katliam tehditleri karşısında halkları korumak için öz savunma direnişinde bulunmak zorunda kaldığı vurgulandı. Detayları şöyle:


Efrîn kent merkezi

İşgalci Türk devletine ait savaş uçaklarının Efrîn’in mahallelerine yönelik bombardımanları devam etti. Avrîn Hastanesi Çocuk Poliklinikliği de hedef alındı.


Cindirês Cephesi

Cindirêsê cephesinde Satiya köyü başta olmak üzere cephedeki tüm köylerde şiddetli çatışmalar yaşandı. İşgalci ordu ve çeteleri ayrıca ellerindeki tüm ağır silahlarla bölgeye yönelik bombardımanları sürdürdü.


Bilbilê Cephesi

Bilbilê ilçesine bağlı tüm köylerde işgalci ordu ve bağlı çeteleri ile savaşçılar arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Savaş uçakları yoğun bombardıman gerçekleştirdi. Bu cephede yaşanan çatışmalarda en az 19 çete üyesi öldürüldü.


Şiyê Cephesi

Mişkê, Mixara ve Çeqmaqa köylerinde yaşanan çatışmalarda en az 11 çete elemanının öldürüldüğü tespit edildi. 


ANHA/EFRÎN


131

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA