Hänsel: NATO sonlandırılmalı!

Almanya’nın Ulm kentinde ‘Ulm Efrîn’le Dayanışma Platformu’ tarafından Kornhauskeller’de düzenlen ‘Efrîn Savaşı ve Sol Parti’ adlı toplantıya HDP ve AGİF temsilcilerinin yanı sıra, Sol Parti Federal Milletvekilleri Heike Hänsel ve Gökay Akbulut konuşmacı olarak katıldı.

14 Mart 2018 Çarşamba | Haber

Almanya’nın Ulm kentinde ‘Ulm Efrîn’le Dayanışma Platformu’ tarafından Kornhauskeller’de düzenlen ‘Efrîn Savaşı ve Sol Parti’ adlı toplantıya HDP ve AGİF temsilcilerinin yanı sıra, Sol Parti Federal Milletvekilleri Heike Hänsel ve Gökay Akbulut konuşmacı olarak katıldı. Almanca düzenlenen toplantının moderatörlüğünü Sol Parti Ulm yönetiminden Eva-Maria Glathe-Braun yaptı. Platformun her pazartesi toplantı için bir araya geldiklerini ifade eden platform sözcüsü “Platformumuz tüm duyarlı kesimlere açıktır” çağrısında bulundu.

Sol Parti Federal Milletvekili Heike Hänsel’in “NATO sonlandırılmalıdır” sözü dikkat çekti. Hänsel, NATO’nun bu insanlık dışı duruma sessiz kaldığını, Almanya’nın da silah desteğini sürdürdüğünü belirtti.

Toplantının soru cevap bölümü de canlı geçti. Özellikle bu bölümde, savaşa karşı çıkanların, Alman devleti gibi, onun bir parçası olan Ulm polisinin anti demokratik ve provokatif tavrı da eleştirildi.Toplantıyı düzenlen platform adına yapılan açıklamada, sokak eylemleri gibi, salon etkinlikleri de aralıksız sürdürülmeye devam edecek. 


ULM 


104

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA