Dersim’in asi kızı hayatını kaybetti

Kadın aktivist Nadire Yoslun, Almanya’nın Rüsselsheim kentinde Perşembe akşamı geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 1969 yılında Dersim’de doğan Yoslun, hayatını kadın çalışması ve mücadeleye adamıştı. Bir dönem Rüsselsheim DKTM Eşbaşkanlığı da yapan Yoslun, uzun yıllardır kadın çalışmaları içerisinde yer alıyordu. Yoslun, birçok organizasyon ve çalışmada da yer aldı.

10 Mart 2018 Cumartesi | Haber

Kadın aktivist Nadire Yoslun, Almanya’nın Rüsselsheim kentinde Perşembe akşamı geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 1969 yılında  Dersim’de doğan Yoslun, hayatını kadın çalışması ve mücadeleye adamıştı. Bir dönem Rüsselsheim DKTM Eşbaşkanlığı da yapan Yoslun, uzun yıllardır kadın çalışmaları içerisinde yer alıyordu. Yoslun, birçok organizasyon ve çalışmada da yer aldı.


Tunç’tan kızkardeşi için mesaj

Nadire Yoslun, sanatçı  Ferhat Tunç’un kızkardeşiydi. Tunç,  sosyal medyada yayınladığı mesajda kız kardeşi için şunları yazdı: “Hayatımın En Güzle Bacısını Kaybettim!  Ölüm de bir gerçeğimiz. Kapımızı çalınca sözün hükmü kalmıyor. Arayıp acımızı paylaşan herkese teşekkür ederim.” Dersim Festivali Komitesi’nde yer alan Yoslun, paylaşımcı dost yanlısı ve herkese dokunan kişiliğiyle bilinirdi. İki çocuk annesi olan Yoslun’un cenazesinin, yapılacak otopsi ardından Dersim’e gönderilmesi bekleniyor. 


FRANKFURT


1999

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA