Reqa’dan çekilip, Efrîn’e gittiler

Ceyş El Suwar Devrimci Ordusu, Reqa'dan çekilerek Türk işgal güçlerine karşı savaşmak için güçlerini Efrîn’e gönderdiklerini duyurdu. Ceyş El Suwar sözcüsü ‘’Reqa’daki DAİŞ ile Efrîn’deki DAİŞ arasında bir fark yok’’ dedi.

07 Mart 2018 Çarşamba | Haber

Ceyş El Suwar Resmi Sözcüsü, güçlerini Fırat’ın doğusundan çekerek, Çağın Direnişi’ne katılmak için Efrîn’e gönderdiklerini belirtti.

Reqa merkezinde  bir basın açıklaması düzenleyen Ceyş El Suwar resmi sözcüsü Ebu Amer Edlibi, “Efrînliler ile Şehba ve İdlip’ten göç eden siviller de katlediliyor. Halkımızı savunacağız, YPG’ye destek sunacağız” dedi.

Ebu Amer Edlibi, Reqa’da üç bin savaşçıları olduğunu belirtti ve ekledi: “Savaşçıların büyük bir kısmını Efrîn’e yönlendirdik. Reqa’daki DAİŞ ile Efrîn’deki DAİŞ arasında bir fark yok. Oradaki halkı DAİŞ’ten kurtarmak için gidiyoruz. Halkımızı savunacağız, YPG’ye destek sunacağız, Türk sömürgeciliği ve çetelerine karşı YPG’ye destek sunup mücadele yürüteceğiz.” 

Ceyş El Suwar sözcüsü, Efrîn’i kurtardıktan sonra Reqa’ya geri dönebileceklerini de sözlerine ekledi.60 genç direnişe katıldı

Türk devleti ve çetelerinin işgal saldırılarına karşı Başurê Kürdistan’dan 60 genç Efrîn direnişine katıldı. 

Türk devleti ve DAİŞ-El Nusra-El Kaide’den devşirme ÖSO çetelerinin Efrin’e yönelik işgalinin başladığı günden bu yana Başurê Kürdistan’dan 60 genç Çağın Direnişi’ne katıldı. Başur’da gençler ilk günden beri Efrin’deki direnişe katılmak ve destek için her gün alanlarda oldu.

Çağın Direnişi’nde yer alan Başur Soran 28 Ocak’ta Efrin’de şehit düştü. 


SÜLEYMANİYE/REQA


1612

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA