Avrupa’da Efrîn için aralıksız eylem

Türk devletinin, DAİŞ ve El Nusra’da oluşturduğu çete gruplarıyla Efrîn’e başlattığı işgal saldırısı Avusturya, Almanya ve Danimarka’da yapılan eylemlerle protesto edildi.

15 Şubat 2018 Perşembe | Haber

Türk devletinin, DAİŞ ve El Nusra’da oluşturduğu çete gruplarıyla Efrîn’e başlattığı işgal saldırısı Avusturya, Almanya ve Danimarka’da yapılan eylemlerle protesto edildi. 

Avusturya’nın Başkenti Viyana‘da sömürgeci Türk Devlet’inin Efrîn’e yönelik işgal saldırıları ve Rusya’nın hava sahasını bu saldırılara açması Rusya Büyükelçiliği önünde protesto edildi. ‘Hava sahasını kapat’, ‘Efrîn’deki işgal saldırılarını durdur’ ve ‘Çocuk katili Erdoğan’ pankartlarının taşındığı eylemde Rus Büyükelçiliği’ne Efrîn’de yaşanan sivil katliamlarla ilgili bir dosya verildi.

Almanya’nın başkenti Berlin’de Alexanderplatz’da düzenlenen bilgilendirme çadırı ile Türk devletinin Efrîn’e yönelik işgal saldırıları hakkında bilgilendirme yapıldı 

Hamburg´un en kalabalık ilçesi olan Harburgda Türk devletinin Efrîn’i işgal saldırılarını protesto amacıyla miting yapıldı. Eylemde Şırnak eski miletvekili Sevahir Bayındır ve Hamburg Afrin DayanIşma Komitesi sözcüsü  Serhat Çetinkaya konuştu.


Hamburg 


Almanya’nın Freiburg kentinde Nuda Kadın Meclisi tarafından Alte Synagoge Meydanı’nda işgal saldırısına karşı bir miting düzenlendi. Freiburg Demokratik Kürt Toplum Merkezi ve birçok Alman örgütünün de destek verdiği eylemde yüzlerce bildiri dağıtıldı. Freiburg Demokratik Kürt Toplum Merkezi, Kürdistan Solidarität Komitesi ve Freiburg Alevi Kültür Dergahı tarafından oluşturulan bir heyet ise Alman Yeşiller Partisi Milletvekili Andrea Kerstin ile bir görüşme gerçekleştirdi. Parlementer Kerstin de Efrîn’e yönelik parlamentoda yaptıkları çalışmaları içeren bir dosyayı görüşme heyetine sundu.

Stuttgart Êdî Bese Platformu’nun öncülüğünde önceki gün Türkiye’nin Stuttgart Konsolosluğu önünde eylem düzenlendi. Eylem sırasında ‘Savaşı durdurun, Türkiye’ye silah göndermeyin, Efrîn’i savunun’ yazılı büyük pankart açıldı.  

Danimarka’nın Alborg şehrinde Efrîn işgaline yönelik Türk devletinin işgal saldırıları Danimarka PYD adına düzenlenen bir yürüyüş ile protesto edildi.  


HABER MERKEZİ
 Bremen’de yürüyüş ve mitingAlmanya’nın Bremen kentinde Kürdistanlılar ve dostları dün eylemdeydi. Saat 15:30’da Gröperlingen’den başlayan yürüyüş şehir merkezinde devam etti. Yürüyüşçüler 7 kilometrelik güzergahtan sonra Eyalet Parlamentosu önününde düzenledikleri mitingle eylemlerini sonlandırdılar. 


BREMEN


340

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA