Ayağa kalk! diren! birleş!

Filipinler’in başkenti Manila’da St. Scholastica Koleji öğrencileri ve öğretmenleri, One Billion Rising-Bir Milyar Ayaklanıyor hareketi kapsamında kadınlar ve çocuklara yönelik her türlü şiddete ve ayrımcılığa dikkat çekmek amacıyla ‘one number’ çekerek dans etti. 3 bin kişinin bir araya geldiği Manila’da öğrencilerin gösterisine aktrist Monique Wilson da eşlik etti.

15 Şubat 2018 Perşembe | Kadın

Filipinler’in başkenti Manila’da St. Scholastica Koleji öğrencileri ve öğretmenleri,  One Billion Rising-Bir Milyar Ayaklanıyor hareketi kapsamında kadınlar ve çocuklara yönelik her türlü şiddete ve ayrımcılığa dikkat çekmek amacıyla ‘one number’ çekerek dans etti. 3 bin kişinin bir araya geldiği Manila’da öğrencilerin gösterisine aktrist Monique Wilson da eşlik etti. 

Birleşmiş Milletler’in verilerine göre dünyada her dört kadından biri şiddet görüyor. One Billion Rising hareketi kapsamında dünyanın 200 ülkesinde kadınlar, faşist, emperyalist ve neo liberal saldırılara karşı 2012’den beri küresel kadın dayanışmasıyla karşılık veriyor. 


HABER MERKEZİ


149

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA