‘Efrîn halklara nefes olacak’

Efrîn’e işgal saldırılarının 20’inci gününde destansı bir direnişin sergilendiğini ifade eden TEVDEM yöneticisi Bêrîvan Zîlan, “AKP faşizmini yıkarak, baskı altındaki Türkiyeli halklara da nefes olacağız” dedi. Zîlan, Türkiyeli halkların da Efrîn direnişine ses vermesini istedi.

08 Şubat 2018 Perşembe | Kadın

Direnişin 20’inci gününü JinNews’e değerlendiren Demokratik Toplum Hareketi (TEVDEM) yöneticisi Bêrîvan Zîlan, Demokratik Suriye Güçleri QSD’nin son günlerde işgalci Türk devleti ve DAİŞ’ten devşirdiği çetelerine ağır darbeler indirdiğini kaydetti. Zîlan, öldürülen Türk askeri ve çetelerle ilgili gerçeklerin Türk medyası tarafından kamuoyundan gizlendiğini belirtti. 

Saldırı ve çatışmaların yaşandığı bütün cephelerde destansı bir direniş sergilendiğini belirten Zîlan, amansız saldırılara karşı gösterilen iradenin büyüklüğünün ‘çağın direnişi’ olarak ifadelendirilmeyi hak ettiğini vurguladı. 

 

Halk başarıya kilitlenmiş durumda

 Efrîn halkının moralli ve güçlü olduğunu söyleyen Zîlan, “Yönetimimiz, halk, kadınlar, gençler; çocuklar bile güçlü bir duruş içinde. Köylerde, nahiyelerde halk direniyor, top altında dahi toprağını, yurdunu terk etmiyor. Halk ağır bedeller veriyor ancak bu işgale karşı öfkelidir ve başarıya kilitlenmiştir” dedi. Demokratik Toplum Hareketi (TEVDEM) yöneticisi Bêrîvan Zîlan 


‘Türkiye halklarına da nefes aldıracağız’

Hem karadan hem havadan aralıksız bombardımana rağmen halkın gösterdiği irade, ortak ruh oldukça AKP ve çetelerinin asla sonuç almayacağını kaydeden Zîlan, “AKP faşizmini yıkacağız, böylelikle baskı altında olan Türkiyeli halklara da bir nefes olacağız. Türkiyeli halkların bu direnişe ses vermelerini bekliyoruz” diye çağrı yaptı.

 

‘Halkların birliği faşizmi yenecek’

Bêrîvan Zîlan, dayanışmak için Efrîn’e akan Kürt, Arap ve Süryani halkı da selamladı ve ekledi: “Efrîn’e akan bu güç, toplumsal değişimin, zaferin, kadınların, halkların aşılamaz iradesidir. Direnişin kalesi Efrîn’e sel olup akan herkesi ağırlamaktan büyük onur duyacağız. Kadınların, halkların önüne geçilemez birlikteliği karşısında faşizm yenilecektir.” 

Son olarak herkesi Efrîn direnişi etrafında kenetlenmeye çağıran Zîlan, şu mesajı verdi: “Efrîn halkı direnmede kararlı. Tek bir Efrînli kalıncaya kadar Efrîn direnecek.” 


HABER MERKEZİ


874

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA