CPT ve AK için imza toplanıyor

CPT’nin İmralı’ya giderek Öcalan’ın sağlık ve güvenlik durumunu yerinde incelemesi talebiyle Strasbourg’da başlatılan oturma eylemi 24’üncü gününde de kararlılıkla devam ediyor.

15 Kasım 2017 Çarşamba | Haber

CPT’nin İmralı’ya giderek Öcalan’ın sağlık ve güvenlik durumunu yerinde incelemesi talebiyle Strasbourg’da başlatılan oturma eylemi 24’üncü gününde de kararlılıkla devam ediyor.  Oturma eylemine dün Almanya’nın Berlin, Wuppertal ile İsviçre’nin Basel şehrinden çok sayıda Kürdistanlı katılım gösterdi. Oturma eyleminin dünkü kısmında günlük değerlendirmeler yapılırken, Tertip Komitesi tarafından eyleme ilişkin yeni katılımcılara bilgilendirmeler yapıldı. 

Her saat başı AK binasının karşısında toplanan eylemciler, Fransızca “CPT İmralı’ya” ve “Öcalan’a Özgürlük” sloganlarını atarak, kurumların sorumluluklarını yerine getirme çağrısı yapıyor. Ayrıca gençler ile Avrupa’daki dış ilişkiler çalışmalarında yer alan bireyler tarafından AK önünde Öcalan’a yönelik tecridi konu alan bildiriler dağıtıldı. 


CPT’ye yürüdüler

Eylemciler ayrıca ziyaretçilerden Öcalan ve tüm siyasi tutsakların özgürlüğü için AK ile CPT’ye sunmak üzere imza topladı. Oturma eylemi kapsamında dün de saat 14.00’de CPT binasına kadar sloganlarla yürüyen eylemciler, burada yaklaşık yarım saat kadar sloganlar attılar. Bina girişinde oturan Kürdistanlılar, CPT’nin Kürt halkının kaygılarına yönelik tavrını değiştirmesi ve acilen İmralı’ya bir heyet göndermesi çağrısını haykırdılar. 


STRASBOURG


347

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA