Stuttgart’ta ölümsüzler anıldı

Almanya’nın Stuttgart kentinde yapılan Kasım Şehitler Ayı gecesinde özgürlük mücadelesinde yaşamlarını yitirenler anıldı.

15 Kasım 2017 Çarşamba | Haber

Almanya’nın Stuttgart kentinde yapılan Kasım Şehitler Ayı gecesinde özgürlük mücadelesinde yaşamlarını yitirenler anıldı.

Gecede konuşan  MLKP temsilcisi gece katılımcılarını, şehit ailelerini selamladıktan sonra şehitleri anmanın önemi, güncel politik gelişmeler ve MLKP’nin tarihiyle toplam mücadelede tuttuğu yere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  Sahnede karanfillerle karşılanan şehit aileleri, hep bir ağızdan atılan „Şehid na mirin“ sloganına eşlik etti. Nurhak’ta şehit düşen MLKP komutanı Hüseyin Akçiçek’in (Alişer Deniz) ablası, Hüseyin’in devrimci mücadeledeki kararlılığı, yoldaşlarıyla olduğu kadar aile yakınlarıyla kurduğu eşit ilişkiye ve Hüseyin’i kaybettikleri haberi aldıktan sonraki yaşadıklarına ilişkin duygu ve düşüncelerini paylaştı.  Anma etkinliğinde Stuttgart Kürdistan Şehitleri kurumu ve  PYD temsilcisi konuşma yaptı. 

TKP/ML, MKP, SYKP, HDK-A Stuttgart, KPD/ML, 500’ü aşkın kişinin katıldığı etkinliğe dayanışma mesajı gönderdi.  Grup Vardiya-Sarya, Koma Robend ve Mem Ararat, söyledikleri ezgi, türkü ve marşlarla anma etkinliğine katkı sundular.  


STUTTGART


104

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA