Seher Frankfurt’ta

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın Edirne F Tipi cezaevinde yazdığı “Seher” adlı öykü kitabı için Frankfurt’ta bir okuma etkinliği düzenlendi.

14 Kasım 2017 Salı | Kültür-Sanat

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın  Edirne F Tipi cezaevinde yazdığı “Seher” adlı öykü kitabı için Frankfurt’ta bir okuma etkinliği düzenlendi.  

HDK-Frankfurt’un organize ettiği etkinlik Türk Halk Evi’nde gerçekleşti. Etkinlikte kısa bir konuşma yapan HDK-Frankfurt  Eş Sözcüsü Şengül Yalçın, Demirtaş’ın bir röportajda kendisine yöneltilen “Neden hep Kürt olmanın, Kürtlüğün altını çiziyorsunuz” sorusuna verdiği “Hep üstü çizildiği için ben altını çizme ihtiyacı duyuyorum” sözlerini hatırlatarak şöyle dedi: “Bizim HDK-Frankfurt olarak yapmaya çalıştığımız da böyle bir şey. Frankfurt’ta üstü çizilenlerin altını çizmek istiyoruz.”

HDK-Frankfurt içerisinde yer alan Şengül Yalçın, Ümit Kaya, Tülay Yorgancı gibi isimler; İçimizdeki Erkek, Kara Gözlere Selam Olsun, Annemle Hesaplaşmalar, Temizlikçi Nazo, Denizkızı ve kitaba adını veren Seher’in öykülerinu okudu. 

Etkinlikte, Yaşar Kahraman ve Ümit Kaya kısa bir müzik dinletisi sundu. 


FRANKFURT       


292

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA