3 kitaba toplatma kararı

Adıyaman Kahta Sulh Ceza Hâkimliği, aralarında Fehim Taştekin’in “Rojava/Kürtlerin Zamanı” adlı kitabının da yer aldığı 3 kitap hakkında toplatma kararı verdi.

13 Ekim 2017 Cuma | Kültür-Sanat

Adıyaman Kahta Sulh Ceza Hâkimliği, aralarında Fehim Taştekin’in “Rojava/Kürtlerin Zamanı” adlı kitabının da yer aldığı 3 kitap hakkında toplatma kararı verdi. Kararda, kitaplar için “terör örgütü niteliği taşıdığı değerlendirilen” ifadesi kullanıldı.

Kahta Sulh Ceza Hakimliği, Taştekin’in kitabının yanısra Faysal Dağlı’nın 1994’te Belge Yayınları’ndan basılan ‘Birakuji’ ve Aytekin Gezici’nin Tutku Yayınları’ndan basılan “Kürt Tarihi” isimli kitabının “terör örgütü niteliği taşıdığı” iddiasıyla toplatılmasına karar verdi.

Gazeteci Fehim Taştekin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İşimiz gerçeğe tanıklık etmektir, olup biteni olduğu gibi yazmaktır. Gördüğüm ve duyduğum gerçeklere ihanet etmedim, etmeyeceğim. Barıştan başka talebi olmayan insanları terör propagandası ile suçlamak ahlaksızlıktır. Başka diyebileceğim bir şey yok” diye konuştu. 


İSTANBUL130

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA