Uluslararası Mardin Film Festivali başlıyor

Bu yıl 11. kez düzenlenecek olan Uluslararası Mardin Film Festivali bugün başlıyor.

13 Ekim 2017 Cuma 11:47

Dopdolu bir gösterim programıyla Mardinli sinemaseverlerle buluşacak olan SineMardin kapsamında gösterilecek birçok filmin gösterimleri yönetmen, oyuncu ve yapımcı katılımıyla gerçekleşecek. Kısa, uzun, belgesel ve deneysel olarak 45 filmin gösterimi gerçekleştirilecek festival süresince her yıl olduğu gibi sanat filmleri ve video-sanat işlerine de yer verilecek. Uluslararası festivallerde yer bulan, ancak sinema salonlarında yer bulamayan birçok film bu senenin programında izlenebilecek.

Yönetmen ve sanatçı katılımlarıyla üç ayrı salonda gerçekleştirilecek olan festivalin açılış filmi senaryosu Edebiyatçı Barış Bıçakcı ve Pelin Esmer tarafından yazılan ‘İşe Yarar Bir şey’ ile yapılacak.

 Kore sinemasını mercek altına alan SineMardin, “Yakın Plan Kore” adıyla açtığı bölümde ise 5 filmlik özel bir seçki sunacak. Çocuklar için ise her gün sabah kuşağında bir animasyon filmi gösterimi yapılacak.  Bu yıl SineMardin ana gösterim programı 13-19 Ekim tarihleri arasında Mardin Emirgan AVM Cinemaximum sinemalarında izleyiciyle buluşacak.

Belgesel, kısa ve video seçkileri ise 20 ve 21 Ekim tarihlerinde Cumhuriyet meydanındaki eski SineMardin Gösterim salonunda sevenlerini ağırlayacak. 

MARDİN


539

YENİ ÖZGÜR POLİTİKA