Geri adım atmayacağım!

Erdoğan baş sanık

Türk devlet terörü Halk Mahkemesi’nde

AP önünde oturma eylemi

Avrupa’da Efrîn Newrozu

Seferberlik sürüyor

AIPS’ten Türkiye’ye boykot

Dünya

AIPS’ten Türkiye’ye boykot

23.03.2018
Uluslararası Spor Yazarları Birliği (AIPS), Antalya’da bu yıl yapacağı kongresini Türkiye’deki basın özgürlüğünün ihlalinden dolayı iptal etti. Türkiye’ye yönelik bu boykota Avrupa Konseyi’ndeki çok sayıda parlamenter ve Strasbourg Belediye Başkan Yardımcısı Nawel Rafik-Elmrini de destek veriyor.

24 Mart Dünya Efrîn Günü

23.03.2018
KCDK-E Eşbaşkanlık Divanı, 24 Mart Dünya Efrîn ile Dayanışma Günü dolayısıyla küresel düzeyde yapılacak eylemlere katılım çağrısında bulundu.

Efrîn Platformu, AP’de bir dizi görüşme yaptı

23.03.2018
Avrupa Efrîn Platformu’ndan bir heyet, Avrupa Parlamentosu’nda (AP) bir dizi görüşme gerçekleştirerek, Türk devletinin Efrîn’deki soykırım saldırılarını gündeme getirdi.

Fransa çapında grev

23.03.2018
Fransa çapında hayat grevle felce uğradı. Ülke genelinde gerçekleşen grevler nedeniyle hızlı trenlerin yüzde 60’ı, normal trenlerin yüzde 75’i ve bölgesel trenlerin yüzde 50’si sefere çıkmazken, okullar, hastahaneler, kamu hizmetlerinin yüzde 50’inden fazlası grevin parçası oldu. Meydanları yüzbinler doldururken, işçi ve emekçilerin “grev, grev, genel grev” sloganı susmadı.

İsveç’te Newroz ateşi Efrîn için yakıldı

23.03.2018
İsveç’in Stockholm, Göteborg, Malmö ve Örebro illerinde yaşayan Kürdistanlılar, bu yılki Newroz ateşini Türk devleti ve ÖSO çetelerinin işgali altındaki Efrîn halkları ve YPG/YPJ ile dayanışma için yaktı.

Livorno taraftarlarından YPG bayrağı

23.03.2018
Efrîn’e yönelik Türk devletinin soykırım saldırıları çeşitli eylemlerle protesto ediliyor.

Goethe Üniversitesi’nde Efrîn paneli

23.03.2018
Almanya’nın Frankfurt kentinde Kürdistan Öğrenciler Birliği (YXK) Efrîn başlıklı bir panel organize etti. Goethe Üniversitesi konferans salonunda düzenlenen panele, YXK üyesi Raman, Hukuk Örgütü aktivisti Arno ve Üniversite Öğrenci Parlamentosu’ndan (Asta) Julian konuşmacı olarak katıldı.

Avrupa’da Efrîn Newrozu

22.03.2018
Kürdistan’ın dört parçası ve Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da Newroz ateşi yandı. Newroz, Avrupa kentlerinde Kürdistanlılar ve demokrasi güçleri tarafından Efrîn Direnişi ruhuyla Newroz karşılandı. Newroz, ‘Her yer Efrîn, her yer direniş’ şiarıyla birçok merkezde kutladı.

Yasağa karşı anlamlı cevap

22.03.2018
Almanya’nın Saarbrücken kentinde Newroz meşaleli yürüyüşüne sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Landwerhplatz’da başlayan yürüyüş, Kongresshalle’ye kadar sürdü. Burada yakılan ateşle Newroz kutlandı.

Londra’da gençlik Newroz’u

22.03.2018
İngiltere’nin başkenti Londra’da her yıl olduğu gibi bu yıl da Newroz yürüyüşü ve Gençlik Newrozu etkinliği büyük ilgi gördü. İngiltere Ciwanen Azad tarafından organize edilen gençlik Newrozu’nda gençler Efrîn için tek yürek oldu.