Dedesi Franko’ya karşı savaştı İki oğlu Rojava’da

Kendine ait bir odadan TV’ye

Kadınlar Efrîn için kriz masası kuruyor

Zafer Newrozlaşan kadınların olacak

YPJ: Hayallerini gerçekleştireceğiz

92 Cizîr tanıkları: Özgürlük ateşi sönmez!

Adîle Xanim’dan devraldığı geleneği sürdürüyor

Kadın

YPJ: Hayallerini gerçekleştireceğiz

23.03.2018
Latin Amerikalı YPJ savaşçısı Alina Sanchez, geçirdiği trafik kazası sonucu şehit düştü. YPJ Genel Komutanlığı, Rojava’ya hakikat arayışçısı olarak gelen Sanchez için özgürlüğe kadar mücadelesini büyütme sözü verdi.

Nûjiyan ulusal birliğin de simgesi

23.03.2018
Mezopotamya Kadın Gazeteciler Platformu’ndan Ayşe Güney, Nûjiyan Erhan’ın Şengal’deki kadın ve çocukların sesi olduğu için bilinçli bir şekilde hedef alındığını belirterek, bugün dünyanın her yerinde gerçeğin ve hakikatin peşinde olan kadın gazetecilere yönelik artan baskının tesadüf olmadığını aktardı.

Kendine ait bir odadan TV’ye

22.03.2018
JIN TV Yayın Kurulu Üyesi Zeynep Erdem, JIN TV’yle “Kadınların hayatını nasıl değiştireceğiz, farkındalık dediğimiz şeyi kadınların dünyasına nasıl yerleştireceğiz, özgürlük arayışlarını nasıl uyandıracağız, sorunlarına nasıl çözümler üreteceğiz” sorularına yanıt oluşturmak istediklerini belirtti.

Bebek tecavüze uğradı hastane gizledi İfşa eden hastabakıcı kovuldu

22.03.2018
Bakırköy'de özel bir hastanede bir bebeğe tecavüz edildiği belirlendi. Hastane durumu gizledi. Polise ihbarda bulunan hastabakıcı kadın ise uygulanan mobbing sonrası işten kovuldu.

Zafer Newrozlaşan kadınların olacak

21.03.2018
KJK ve PAJK Koordinasyonu Newroz nedeniyle yayınladıkları mesajda; “tüm alanları özgürlük ateşiyle aydınlatalım ve ateşi büyütelim. Zafer örgütlenen ve direnen halkların, Newrozlaşan kadınların olacaktır” dedi.

Newroz ateşi ile Efrîn direnişi büyüyecek

21.03.2018
Newroz’a bu yıl Efrîn direnişi damgasını vuruyor. Efrîn’de Türk işgaline karşı tarihi direnişin devam ederken, Kürt halkı Newroz ateşini bu yıl faşizme karşı yakıyor.

Polis aracında cinsel saldırı

21.03.2018
İstanbul’da 28 yaşındaki bir kadını cinsel saldırıya maruz bırakan S.E. isimli polis tutuklandı. S.E.’nin ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar hapsi isteniyor.

92 Cizîr tanıkları: Özgürlük ateşi sönmez!

20.03.2018
2018 Newroz’u Türkiye ve Kürdistan’da OHAL ve işgal saldırılarına rağmen büyük bir sahiplenmeyle kutlanacak. 92 Serhildanı’nın tanıkları ‘direndik, direniyoruz vazgeçmek yok’ diyor.

YPJ’li Anna Efrîn’de şehit düştü

20.03.2018
YPJ saflarında savaşan İngiliz kadın savaşçı Anna Campbell’ın Efrîn’de Türk ordusunun düzenlediği bir hava saldırısında şehit düştüğü bildirildi.

Suriyeli şairler: Savaş şiiri de öldürdü

20.03.2018
Suriye’deki savaştan dolayı göç ederek İzmir’e yerleşen genç kadın şairler Hanza Çavuş ve Fatime Narsen, savaşın şiirlerini de işgal ettiğine dikkat çekiyor. Kadın şairler, “Kültürümüzü ve doğayı anlatırken, savaşla birlikte kendimizi ölümleri, tecavüzleri yazarken bulduk” diyor.