Dilan için taziyeler kabul ediliyor

İŞGALE KARŞI DİRENİŞE!

KARŞILIKSIZ KALMAZ

Hayal görüyorlar

O kayıttaki isim kayıp

Halkları bu beladan kurtaracağız

Saldırılar despotun emri

Haber

ME DIL YEK E!

19.01.2018
Türk devletinin işgal tehditlerini protesto için onbinlerce kişi meydanlara çıktı. AKP/MHP faşizminin işgaline karşı topyekün direnileceği belirtildi.

Pişman değiliz!

19.01.2018
Nusaybin direnişi sonrası gözaltına alının tutuklananlar, Mardin 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın dünkü duruşmasında, öz yönetimi, özerkliği ve direnişi savunarak, Türk ulus devletini ve Kuzey Kürdistan’a dayattığı sistemini yargıladı.

Efrîn seferberliği: Her yerde eyleme!

19.01.2018
Yurt dışında yaşayan Kürdistanlılar, Efrîn için seferberlik ilan etti. KCDK-E eylemlere katılım çağrısında bulundu. Onlarca merkezde Kürdistanlılar ve dostları Türk devletinin işgal saldırılarına karşı eyleme geçiyor. Kürt inanç kurumları FEDA, CÎK ve NAV-YEK, Türk devletinin Efrîn’e saldırı girişimine karşı bütün kesimleri seslerini yükseltmeye çağırdı.

OHAL yine uzatıldı

19.01.2018
Türk Milli Güvenlik Kurulu (MGK), Erdoğan başkanlığında toplanıp “OHAL uzatılsın” dedi. Erdoğan’ın emrindeki Bakanlar Kurulu da toplanıp uzatma kararı aldı. Böylece OHAL, 18 ayın ardından 6. kez uzattı.

Yardım köprüsü HEYVA SOR

19.01.2018
Uluslararası Kürt yardım kuruluşu Heyva Sor a Kurdistanê (Heyva Sor) 2017 yılı boyunca önemli çalışma ve projelere imza attı. Kürdistan’ı terketmek zorunda bırakılmış savaş mağdurları tarafından, Kürdistan’da devam eden savaşın ağır koşulları altında yaşayan insanlara yardım etmek amacıyla 1993 yılından bu yana hizmet veren Heyva Sor, geçtiğimiz yıl da Kürdistan’ın tüm parçalarına ulaşmaya çalıştı.

35 günlük çocuğun ölümü yerinde

19.01.2018
Cizre’deki yasak sırasında yaşamını yitiren 35 günlük bebek Muhammed Tahir’e ilişkin açılan ve anne Susin Yaramuş’un “şüpheli” sıfatıyla ifadesinin alındığı soruşturmaya verilen takipsizliğe itiraz edildi. Savcılığın kararını yerinde bulan hakimlik, itirazı reddetti.

NAV-DEM: Efrîn Kürdistan’dır

19.01.2018
Almanya Demokratik Kürt Toplumu Merkezi (NAV-DEM), Türk devletinin Efrîn’e dönük saldırılarına Kürtlerin ulusal bir ruhla cevap vereceğini belirtti.

Verdikleri izinler yasa dışıymış!

19.01.2018
Almanya’da 129/b yasası kapsamında yargılanan Kürt siyasetçilere Oldenburg Demokratik Toplum Merkezi (DKTM) üyesi Yunus Oğur’un ilk duruşması görüldü.

Tek tip yırtılıp atılacak

19.01.2018
12 Eylül döneminde tek tip kıyafete karşı direnenler, tutukluların uygulamayı kabul etmeyeceklerini belirterek “Elbiseler yırtılıp atılacak” dedi.

Mezarlıklara saldırmak düşmanlıktır

19.01.2018
Mezarlıklara dönük son dönemde artan saldırıları “şirk ve düşmanlık” olarak tanımlayan DİK Üyesi Şimel Begik, mezarlıklar üzerinden bir halkın toplumsal ve dini değerlerine saldırıldığını söyledi.