Çözüme devlet operasyonu

Askeri konvoy ikiye bölündü

Cephane taşıyan trene sabotaj

Devrim artık Rojava’ya sığmıyor

Kayhan Anwar için merasim

Türkiye Efrîn’e giremez

Verecek taviz kalmadı mı?

Haber

HDP sokağa çıkıyor

24.07.2017
HDP’in ”Durmayalım, Dur Diyelim, Faşizmi Durduralım” sloganıyla açıkladığı ”Demokrasi Mücadele Planı” deklarasyonunun ardından sokağa iniyor.

İnşallah aynı acıyı tadarlar

24.07.2017
Necmettin Fendik, Yüksekovalıydı. Devletin faşist zulmüyle çocuk yaşta tanıştı. Sokağa çıkma yasağı dönemi ve sonrasında 4 kez evi basılan Fendik, son baskında kapıyı açmaya giderken çok sevdiği Efrîn'in gözleri önünde öldürüldü.

Sokakta, araçta, hastanede işkence

24.07.2017
Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın taleplerinin kabul edilmesi için Ankara’ya gelen demokratik kitle örgütlerinin Güvenpark’a geçişine izin vermeyerek saldıran polis, 50 kişiyi işkenceyle gözaltına aldı, bir eylemcinin kolunu kırdı. Yaralılara da hem araçta hem de hastanede işkence yapıldı.

İnfaz yakma keyfiyeti

24.07.2017
Edirne F Tipi Kapalı Cezaevinde tutuklu yüzde 80 oranında psikotik bozukluk (şizofreni), koah, bel kayması ve sağ ayağı sakat olan hasta Arif Pelit (57), cezaevinde katılmadığı eylemler gerekçe gösterilerek, infazı yakıldı.

Öncelik siviller

24.07.2017
Reqa’da savaşçıların ilerleyişi sivillerin kurtarılma operasyonlarıyla devam ediyor. QSD komutanlığı, Reqa’da ilk kez yaptığı açıklamada önceliğin siviller olduğunu kaydetti.

Şehitler 3 kentte uğurlandı

24.07.2017
Reqa’yı Özgürleştirme Hamlesi’nde şehit düşen savaşçılar Rojava kentlerinde son yolculuklarına uğurlanıyor. Girê Spî, Hesekê ve Serêkaniye halkı savaşçılarına son görevlerini yerine getirdi.

YJŞ’den sonra YBŞ de REQA’da

24.07.2017
73’üncü fermanın intikamını almak için Reqa operasyonuna dahil olan YBŞ güçleri, 73’üncü fermanın Reqa’da planladığını belirterek, “Reqa’da en çok Êzidî güçlerin savaşmaya hakkı var. Eski Êzidîler olmadığımızı herkes görecek” dedi.

‘Asla köyümüzü terk etmeyeceğiz’

24.07.2017
Türk işgal ordusu ve çetelerinin Êfrin ve Şehba’ya dönük saldırıları artarak devam ediyor. Son iki günde Rubar Göçmen Kampı ve Êfrîn köyleri hedef alındı. Sınır hattını insansızlaştırma girişimlerine karşı bölge halkı öfkeli. Şerawa ilçesine bağlı köylerde yaşayan halk, “tüm saldırılara rağmen köylerimizi terk etmeyeceğiz” dedi.

Komutan Amed ve Bawer’e veda…

24.07.2017
YBŞ komutanlarından Amed ve Bawer, Şengal dağlarında yüzlerce YBŞ-YJŞ, HPG-YJA-Star savaşçısının düzenlediği askeri törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Türk ordusu köyleri boşaltmak için sürekli bombalıyor

24.07.2017
Kürdistan’da sivillerin de yaşadığı alanlara saldıran Türk ordusu, birçok köyü bombalayarak boşaltmayı amaçlıyor. Bunlardan biri de Metina alanına bağlı olan Bedehê köyü. Çelê’ye bağlı Deştanê Karakolu tarafından Bedehê köyü sürekli bombardımana tabi tutuluyor.