KAZANAMAZSINIZ!

Efrîn’le bütünleşme NEWROZU

Efrîn için yeni aşama

Efrîn Halepçe olmasın

Birnê Rûto Vadisi’nden çıkamadılar

Türk devletini zor günler bekliyor

ERDOĞAN KATLEDİYOR DÜNYA İZLİYOR!

Haber

KAWALAR BİTMEZ BU ATEŞ SÖNMEZ

22.03.2018
AKP-MHP-Ergenekon yönetimindeki Türk devleti, işgal, soykırım, talan ve yıkım siyasetini Kuzey Kürdistan ile birlikte Batı ve Güney Kürdistan’a taşırmasına rağmen Newroz alanları dolup taştı.

BM gözetiminde olur

22.03.2018
Türk devlerinin soykırım ve işgal saldırıları sonrası topraklarından göç etmek zorunda kalan Efrînliler, BM ve uluslararası güçlerin gözetiminde topraklarına dönmek istediklerini belirtiyor.

Direniş ateşi yanıyor

22.03.2018
Batı Kürdistan ve Kuzey Suriye ile Güney Kürdistan’daki Newroz kutlamalarında, Efrîn halkına destek verilerek, Newroz ateşinin işgalcileri yakacağı vurgulandı.

Türkiye’de de Nevruz değil Newroz

22.03.2018
Türkiye kentlerinde de Kürtlerinde öncülüğünde demokratik muhalfetin de katılımıyla “Newroz direniştir. Faşizme karşı halkların baharıdır” şiarıyla Newroz kutlamaları yapıldı.

Yeniden Nisêbîna Rengîn

22.03.2018
1992’deki kutlamalarla hafızalara kazınan ve 2016’da ilan edilen sokağa çıkma yasağında birçok mahallesi yerle bir edilen Mardin’in Nusaybin ilçesinde, iki yılın ardından kutlama yapıldı.

BM önünde Newroz

22.03.2018
Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre ofisinin önünde Kürt seçilmişlerin Efrîn için başlattıkları açlık grevi devam ediyor. Eylemcilekr Newroz’u kutladı. Berlin’deki açlık grevi de yoğun ziyaretçi akınına uğruyor.

Efrîn dayanışma bekliyor

22.03.2018
Rojava’da savaş tehditi altındaki sivillere yardım eli uzatan Alman doktorlardan Prof. Dr. Gerhard Trabert ve Dr. Michael Wilk Efrîn ile dayanışma çağrısı yaptı.

Açlık grevi 3. gününde

22.03.2018
Almanya’nın başkenti Berlin’de Parlamento önünde başlatılan açlık grevi 3. güne girdi. Dün polis çadır açılmasını engellese de eylem devam etti.

İşgale öfke dinmiyor

22.03.2018
Türk devletinin Efrîn’e yönelik düzenlediği işgal ve soykırım saldırıları Almanya ve Yunanistan’da düzenlenen eylemlerle protesto edildi. Almanya’nın Dresden kentinde UTA Kadın Meclisi, Alman Sol gruplarla birlikte Efrîn için yürüyüş düzenledi.

Katliamcı Erdoğan teşhir ediliyor

22.03.2018
Diplomatlar, parlamenterler, çalışanların yanı sıra günde binlerce kişinin ziyaret ettiği Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu (AP) binasının yanında Türk Cumhurbaşkanı Recep T. Erdoğan’ın DAİŞ, El-Nusra vb. çete örgütlerle birlikte Efrîn ve Rojava’da yaptığı katliamın belgeleri, görüntü ve fotoğrafları gösteriliyor.