Reqa iki aya kalmaz

Suikast Koç’la sınırlı değildi

Erdoğan’a boyun eğmeyin

Gerilla vurdu, operasyon bitti

10 günü 3 güne sığdırdılar

Rehn kenarında Kürt baharı

KCK: Saldırı tüm Kürdistan’adır

Haber

Operasyonlara devrimci müdahale

25.09.2017
Türk ordusunun sürdürdüğü operasyonlara devrimci hamleler kapsamında müdahale eden gerillalar, Ağrı ve Hakkari’de 57 askeri öldürdü.

İlk seçime büyük katılım

25.09.2017
Demokratik Kuzey Suriye Federasyonu’nda 22 Eylül’de yapılan komün seçimlerine yüzde 70 katılım oldu. Yüksek Seçim Komiserliği, katılımın bazı yerlerde yüzde 100’e bile ulaştığını söyledi. Kurucu Meclisi Eşbaşkanı Mansur Selûm, seçimin başarıyla tamamlandığını vurguladı.

Güney referanduma gidiyor sömürgeci tehdit bitmiyor

25.09.2017
Güney Kürdistan’da pazarlıklar sonuç vermeyince referandum kararından dönülmedi ve bugün referandum yapılıyor. Irak ve İran ile ortak tehditler savuran Türkiye ise Meclis’i toplayarak AKP, MHP ve CHP’nin oybirliğiyle 'savaş tezkeresi' çıkarttı.

Dêrazor Sivil Meclisi hazır

25.09.2017
Dêra Zor Sivil Meclisi Kuruluş Kongresi yapıldı. Kongreye Demokratik Suriye Meclisi (MSD), Reqa, Minbic ve Tebqa sivil meclisleri temsilcileri ile QSD Resmi Sözcüsü Telal Silo, Dêrazor Askeri Meclisi Komutanı Ehmed Ebu Xewla ve Kuzey Suriye kentlerinden çok sayıda kanaat önderi katıldı.

Neden Dêra Zor?

25.09.2017
Reqa’da sona gelinirken Rusya, İran ve BAAS rejimi, petrol ve gaz bölgesi olan Dêrazor'a göz dikti. QSD'nin de Fırat'ın doğusundan indiği kent için "İkinci Berlin olabilir" deniliyor.

Açık görüşte OHAL rekoru

25.09.2017
OHAL sürecinde görüş rekoru kırıldı. Elazığ Cezaevi’nde tutulan Mithat Altun, ailesiyle sadece 3 dakika görüştürüldü.

Geç tahliye hafızasını aldı

25.09.2017
ATK’nin ”Cezaevinde kalamaz” raporuna rağmen 5 ay boyunca tutuklu kalan Ahmet Bayar, ışın tedavisi görmediği için hafızasını kaybetti.

Çocuklara da tek tip kıyafet!

25.09.2017
Siverek Cezaevi’nde tutuklu bulunan DBP’li Belediye Meclis üyesi Türkan Uzan’ın küçük çocukları, üzerlerinde yazılı ve resimli tişörtler olduğu gerekçesiyle cezaevine alınmak istenmedi.

Felçli koluyla molotof atmış

25.09.2017
Van F Tipi Cezaevi’nde tutulan Mücahit Orhan, yüzde 75 engelli durumuna rağmen tahliye edilmiyor. Yargıtay’da bulunan dava dosyasında “Polise molotof attığı” iddia edilen Orhan, “Bunu felçli halimle yapmışım! Ben kolumu dahi kaldıramıyorum” dedi.

Bir aile dört cezaevi

25.09.2017
Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nde tutuklu Zinar Çetin’in Siirt E Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan babası, iki ağabeyi ve amcasının yanına sevk isteği reddedildi, hepsi ayrı cezaevlerine konuldu.