ABD, ÖSO’ya desteği kesti

Türkiye gerilimi tırmandırıyor

Desteksiz çeteler bitecek

Sol Parti'den net tavır talebi

Junker’den demokrasi uyarısı

Almanya telafi etmeli

‘Konya için taviz yok’

Dünya

Almanya telafi etmeli

24.07.2017
Sol Parti Milletvekili Hakan Taş, Almanya'nın geç de olsa Türkiye'ye karşı aldığı yaptırım kararlarını olumlu görüyor. Taş, Almanya'nın artık Türkiye ile kirli ilişkiyi sürdüremeyeceğini belirterek şu önerilerde bulunuyor: Yaptırımlar Almanya ile sınırlı olmamalı, Türkiye'de muhalefet desteklenmeli ve PKK yasağı kaldırılmalı.

Çevreciler Paris’te felaketi anlattı

24.07.2017
Doğanın kirlenmesi ve ortaya çıkan tahribata dikkat çekmek için Belçikalı sanat kolektifi, Paris Seine Nehri’nin kıyısında bir enstalasyon yaptı.

Desteksiz çeteler bitecek

22.07.2017
ABD’nin Suriye’deki gruplara destek programını sonlandırması ÖSO çetelerini oldukça zorlayacak. ÖSO ve bileşenlerinin biteceği şeklinde yorumlar yoğunlaşmış durumda. Rusya ise karardan memnun.

Kuveyt, İranlı diplomatları sınırdışı etti

22.07.2017
Katar ile diğer Arap devletleri arasında patlak veren kriz, Körfez’de farklı sorunları da tetikliyor. Katar krizi gündemdeki yerini korurken bir başka Körfez ülkesi Kuveyt, İranlı diplomatları sınırdışı etti.

Polonya Parlamentosu tartışmalı yasayı kabul etti

22.07.2017
Halkın tepkisine ve Avrupa Birliği’nin (AB) sert uyarılarına rağmen Polonya Parlamentosu, yargı bağımsızlığına darbe vuracak yasayı kabul etti. Parlamento’nun alt kanadı olan Sejm’de yapılan oylamada, 192 ‘hayır’ oyuna karşılık 235 ‘evet’ oyu çıktı.

Marshall, Türkiye’den çıkıyor

22.07.2017
Hollanda merkezli kimya şirketi Marshall, Türkiye’deki üretiminin bir kısmını yurt dışına taşıma kararı aldı. Bundan sonra Marshall’ın solvent bazlı ürünleri büyük ortak AkzoNobel’in yurt dışındaki fabrikalarından birinde üretilecek.

ABD, ÖSO’ya desteği kesti

21.07.2017
ABD, 2013’ten bu yana ÖSO’ya yardım programına son verdi. ABD’nin programı iptal etmesinin, Türkiye’nin elini zayıflatacağı belirtiliyor.

ABD’den AA’nın haberine tepki: Kasıtlı bir girişim

21.07.2017
Türk devletinin resmi haber ajansı AA’nın Rojava ve Suriye’deki askeri üslerini ifşa etmesine ABD; “DAİŞ’e karşı operasyonları sekteye uğratan kasıtlı bir girişim“ ifadesiyle tepki gösterdi.

ABD’den ‘terör raporu’

21.07.2017
ABD Dışişleri Bakanlığı 2016 yılı Terörizm Ülkeler Raporu’nda, DAİŞ, El Nusra çete örgütleriyle yoğun ilişkileri olan Türk devletini görmezden gelirken, Kürdistan ve Ortadoğu’da özgürlük mücadelesi veren Kürdistan Özgürlük Mücadelesi’nin daha önceki raporlarda olduğu gibi yine kriminalize etti.

Türkiye gerilimi tırmandırıyor

20.07.2017
Suudi Arabistan ve Bileşik Arap Emirlikleri, Türkiye’nin girişimiyle Katar ile yaşanan sorunda gerilimin arttığını belirtti. Suudi Arabistan BM Elçisi, “Türk kardeşlerimiz, Arap dünyasına sızma ve istenmeyen müdahaleler döneminin çoktan sona erdiğini anlamalıdır” ifadesini kullandı.