Çetelere gemiler dolusu silah

Ajanlara ‘devlet güvenliği’

Efrîn zaferi müjdeleyecek

YPG sembolü paylaşılabilir

Türkiye riskli bir ülke

İran zindanda katlediyor

Ortadoğu siyaseti değişmeli

Dünya

YPG sembolü paylaşılabilir

19.01.2018
YPG flamasını sosyal medyada paylaştığı için evi polis tarafından basılan Benjamin Russ hakkında mahkeme, takipsizlik kararı verdi. Mahkemenin kararında “Sanığın açık ve şüpheye yer bırakmayacak şekilde PKK ile arasına mesafe koyması gerektiğini gösterecek bir düzenleme mevcut değildir” vurgusu yer aldı.

PKK tehdit değil DAİŞ’e yoğunlaşın

19.01.2018
Sol Parti Milletvekili Ulla Jelpke, Alman güvenlik kurumlarının DAİŞ’in uzantıları yerine Kürtleri izlemesine tepki göstererek, “PKK, Almanya için tehdit değil. Yüzbinlerce Kürt’ü etkileyen PKK yasağını kaldırın” dedi.

BM, Yemen’in parçalanmasından endişeli

19.01.2018
Birleşmiş Milletler (BM) tarafından hazırlanan bir raporda ülkenin bölünmeyle karşı karşıya olduğuna dikkat çekildiği belirtildi. Konu Fransız Le Monde gazetesinde yer aldı.

Sine Zindanı’nda bir tutsak katledildi

19.01.2018
İran rejimi, 28 Aralık 2017’de başlayan ve iki hafta süren halk gösterileri sırasında tutukladığı eylemcileri katletmeye devam ediyor. Sine Cezaevi’nde Hisên Qadirî isimli tutsak katledildi. İran, şimdiye kadar 10 eylemciyi cezaevlerinde işkenceyle katletti.

Kirli hesaplar sürüyor

19.01.2018
Merkel hükümeti ve Erdoğan rejimi arasında son bir yıldır süren gerilim dönemi artık resmen kapandı.

Efrîn zaferi müjdeleyecek

18.01.2018
Kobanê Kantonu TEV-DEM Eşbaşkanı Ehmed Şexo: Efrîn, Kobanê’yi de aşan büyük ve görkemli bir direniş gösterecek. Efrîn’in örgütlülüğü, imkanları ve coğrafyası Kobanê direnişinin başladığı dönemden daha elverişlidir. Türk devletinin nihai düşüşünü sağlayacak olan Efrîn, Kürdistan’ın görkemli zaferini müjdeleyecek.

Ermenistan Parlamentosu Êzidî Soykırımı’nı tanıdı

18.01.2018
Ermenistan Parlamentosu, 3 Ağustos 2014’te DAİŞ çetelerinin Şengal’de Êzîdî Kürtlerine karşı işlenen suçları “Soykırım” olarak niteleyen tasarıyı kabul etti.

Ajanlara ‘devlet güvenliği’

17.01.2018
Türk ajanlarının Almanya’daki faaliyetleri Alman kamuoyunu ve basının gündemine sık sık gelirken, Federal Hükümet, olayı sümenaltı etmekle meşgul. Alman Hükümeti “devletin güvenliğini” gerekçe göstererek Almanya Sol Parti milletvekillerinin MİT’in faaliyetleri hakkındaki soru önergesine cevap vermedi.

Fransız gazetecilerden, AKP’nin rehin aldığı meslekdaşlarına: Yalnız değilsiniz

17.01.2018
Türkiye ve Kürdistan’da mesleklerini icra ederken AKP tarafından rehin alınan gazeteciler için Fransız meslekdaşları mektup kampanyası başlattı. Kampanyada kapsamında “yalnız değilsiniz” mesajı veriliyor.

Boğaz’ın martıları

17.01.2018
AFP’den Bülent Kılıç’ın İstanbul’da çektiği fotoğraf. Dün çekilen fotoğrafta bir martının günlük yaşamda sarfettiği çabayı görmek bulmak mümkün.