Geri adım atmayacağım!

Erdoğan baş sanık

Türk devlet terörü Halk Mahkemesi’nde

BM’den Efrîn uyarısı

AP önünde oturma eylemi

Seferberlik sürüyor

Sivillere saldırı haklı gösterilemez

Dünya

İsveç’te Newroz ateşi Efrîn için yakıldı

23.03.2018
İsveç’in Stockholm, Göteborg, Malmö ve Örebro illerinde yaşayan Kürdistanlılar, bu yılki Newroz ateşini Türk devleti ve ÖSO çetelerinin işgali altındaki Efrîn halkları ve YPG/YPJ ile dayanışma için yaktı.

Avrupa’da Efrîn Newrozu

22.03.2018
Kürdistan’ın dört parçası ve Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da da Newroz ateşi yandı. Newroz, Avrupa kentlerinde Kürdistanlılar ve demokrasi güçleri tarafından Efrîn Direnişi ruhuyla Newroz karşılandı. Newroz, ‘Her yer Efrîn, her yer direniş’ şiarıyla birçok merkezde kutladı.

Yasağa karşı anlamlı cevap

22.03.2018
Almanya’nın Saarbrücken kentinde Newroz meşaleli yürüyüşüne sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Landwerhplatz’da başlayan yürüyüş, Kongresshalle’ye kadar sürdü. Burada yakılan ateşle Newroz kutlandı.

Londra’da gençlik Newroz’u

22.03.2018
İngiltere’nin başkenti Londra’da her yıl olduğu gibi bu yıl da Newroz yürüyüşü ve Gençlik Newrozu etkinliği büyük ilgi gördü. İngiltere Ciwanen Azad tarafından organize edilen gençlik Newrozu’nda gençler Efrîn için tek yürek oldu.

Napoli Belediye Başkanı Magistris: Türkiye durdurulmalı

22.03.2018
İtalya’nın Napoli Belediye Başkanı Luigi de Magistris, Türk devletinin Efrîn saldırısını kınayarak, “Bu bir yıkım, etnik temizliktir. Uluslararası güçler, Türkiye’yi durdurmalıdır” dedi.

Efrîn Merkel’i konuşturdu

22.03.2018
Avrupa’da Kürtler ve dostlarının eylemlerinde ‘Katil Erdoğan’ şeklinde haykırdığı Türk Cumhurbaşkanı R.Tayyip Erdoğan’a verdiği destekle gündeme gelen Almanya Başbakanı Angela Merkel nihayet, Efrîn’deki işgal hakkında açıklama yapmak zorunda kaldı.

Geri adım atmayacağım!

21.03.2018
Hannover Newroz’unda sahnede Öcalan posterini açtığı için polis tarafından hakkında tutanak tutulup soruşturma açılması beklenilen Sol Parti Milletvekili Diether Dehm “Geri adım atmayacağım. Yaşasın PKK” dedi.

Efrîn için her gün eylem

21.03.2018
Avrupa’da Kürtler ve değişik halkların demokrasi güçleri, Efrîn’de Türk devleti ve çetelerinin saldırılarını protesto etmeye devam ediyor. Bu amaçla, Almanya, Fransa, Norveç, Yunanistan, Danimarka ve ABD’de yürüyüş ve mitingler düzenlendi.

BM, Efrîn ve Guta’ya engelsiz giriş istedi

21.03.2018
Türk devletinin Efrîn’e giriş-çıkışları yasakladığı bir sırada Birleşmiş Milletler, yerlerinden zorla edilen siviller için Efrîn ve Guta’ya tam giriş sağlanmasını istedi.

Sendikalardan uyarı grevi

21.03.2018
Almanya’da GEW ve Ver.di sendikaları dün itibariyle iyi çalışma koşulları, adil ücret ve maaşlara yüzde 6’lık zam talebiyle 3 günlük uyarı grevine gitti. Otobüs, tren, şehir içi bakım, belediyeler, emeklilik kurumlarında, çocuk bakım evlerinde yapılacak uyarı grevi nedeniyle çöpler toplanmayacak, kamu hizmeti verilmeyecek.