Son sözleri

Zeynep’in Dersim’e yolculuğu

Yeni iç savaş rejimi

Kürtlerin Kürdistanlıların BİRLİK ile imtihanı

Kürtler birlik olursa kazanır

Tütün endüstrisinin kirli savaşı

Reqa’da terlikle savaşılır

Dizi

Reqa’da terlikle savaşılır

24.07.2017
İlk Reqa’ya geldiğimde, ‘bu insanlar nasıl terlikle savaşabiliyorlar’ diye çok garipsemiştim. Ama şimdi anlıyorum, Reqa’da terlikle savaşılır. Reqalı Muhammed, terliğinin bağcığı koptuğu için üç hafta boyunca çıplak ayakla savaşmış…

Tütün endüstrisinin kirli savaşı

22.07.2017
Gelişmiş ülkelerde sigara kullanımı azalırken sigara tekelleri gözünü Afrikalı çocuklara dikti. 77 milyon sigara içicisinin olduğu kıtada bu sayının 2030’da yüzde 40 üzerine çıkması bekleniyor. Bu oran ise dünya genelindeki en büyük artış.

Zeynep’in Dersim’e yolculuğu

21.07.2017
VANK’taki Hıristiyan ve Alevileri toplarlar, kilisenin önünde fotoğrafını çekerler, sonra hepsini öldürürler. Geriye dokuz-on kişi sağ kalır. Devlet bunları önce Elazığ’a, sonra trene bindirerek sürgüne gönderir.

Kürtler birlik olursa kazanır

20.07.2017
Artık klasik, geleneksel yapılaşmalarda birlik aranmamalı, döneme, zamana, yeni sosyolojik şekillenmeye uygun birlik modelleri üzerinde yoğunlaşılmalıdır. Bunun için ortak düşünülmeli, ortak davranılmalı ve ortak çareler üretilmelidir.

Kürtlerin Kürdistanlıların BİRLİK ile imtihanı

19.07.2017
1970’li, 80’li, 90’lı yıllarda tüm Kürdistan parçalarında farklı birlik modelleri denendi ancak hiçbiri uzun ömürlü olmadı. Birlik gibi stratejik bir konuya taktiksel yaklaşıldığı için bu çabalar dönemsel ve lokal kaldı.

Yeni iç savaş rejimi

18.07.2017
Türkiye’de iktidarlar arası kapışmanın adı olan 15 Temmuz’un üzerinden tam bir yıl geçti. O günden bu yana AKP Türkiye’yi KHK ile yönetmeye başladı. 152 bin kişi işten çıkartıldı, en az 40 bin kişi tutuklandı.

14 Temmuz’un yolunda yürüyeceğiz

18.07.2017
14 Temmuz çizgisi kahramanlığın ve insan iradesinin zirvesidir. En zor, kuşatılmış ve karanlıkların hâkim kılınmaya çalışıldığı zamanlara isyandır. Engel, zorluk ve yenilgiyi tanımamadır. Çarenin bittiği yerde çare olmadır. Çözümü ve çıkışı en kötü koşullarda kendinde yaratmadır. İrade ve inançla, yürekle tarihle, toplumla ve gelecekle buluşmadır.

Son sözleri

17.07.2017
KCK Yürütme Konseyi Üyesi Mustafa Karasu, 14 Temmuz Direnişi’nin Önderleri Kemal Pir, Hayri Durmuş, Akif Yılmaz ve Ali Çiçek’in son günlerini anlattı.

Mustafa Karasu: 14 Temmuz PKK'nin ruhudur!

15.07.2017
KCK Yürütme Konseyi üyesi Mustafa Karasu: 14 Temmuz direnişçiliği temelinde binlerce gerilla fedai ruhla savaşmaktadır. Bugün tüm gerillalar fedaidir. Bu fedailik de 14 Temmuz ruhudur. 14 Temmuz ruhu PKK'nin ölçüsüdür; bunun gerisine düşülemez.

Bayık: Kemal Pir’in hayalleri gerçekleşiyor

14.07.2017
Eğer bir Apocu kişilik, Apocular ortaya çıktıysa, bir Apocu ruh ortaya çıktıysa, kuşkusuz bunun yaratıcısı Önder Apo’dur, ama ona ruh ve dinamizm kazandıran, Kemal Pir’dir. Apocuları Apocu yapan, PKK’yi PKK yapan temel taşlardandır.